Niezależnie od pogody warto wybrać się do kina. Specjalnie dla Was sprawdziłyśmy repertuar Kina „Gwiazda” i mamy aż czternaście dobrych pretekstów by wybrać się na seans.

Sens życia według psa? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w filmie „Był sobie pies” w reżyserii Lasse Hallstroma, twórcy „Moje pieskie życie” oraz „Mój przyjaciel Hachiko”. Przecież zwierzę to też człowiek! A zwłaszcza pies.

Miłośnicy filmów biograficznych mają możliwość poznania trzech niezwykłych historii. Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u walczącej o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków. A może ciekawi Was prywatne życie Marii Skłodowskiej- Curie? Naukowiec i podwójna laureatka nagrody Nobla pokazana również jako żona i matka. Natomiast Azyl to opowieść o państwie Żabińskich, opiekunach warszawskiego zoo i ich próbach ocalenia setek ludzi i zwierząt podczas niemieckiej okupacji.

Na kętrzyńskim ekranie nie mogło zabraknąć Hugh Jackmana jako Logan: Wolverine, który zdążył osiwieć i stracić swą moc. Czy zdoła uratować świat? Przekonajcie się sami!
Kino „Gwiazda” oferuje także historię grupy odkrywców, których misja badawcza zamienia się w walkę o przetrwanie, kiedy trafiają na wyspę zamieszkałą przez mitycznego Konga.

Czy książka może być dowodem dokonanej zbrodni? Amok to historia, która wstrząsnęła nie tylko Polską, ale i całym światem.

Naliczyłyśmy cztery propozycje dla najmłodszych kinomaniaków. Munio, który nieoczekiwanie zostaje mianowany Strażnikiem Księżyca. Animacja, od której ciężko oderwać wzrok!  A może zmagania Barbie w wyścigu na wrotkach? Natomiast czterech uczniów szkoły średniej wykorzysta swoje unikalne zdolności, by uratować świat w Power Rangers. Wielka tajemnica Zająca Wielkanocnego odkryta została przez Zająca Maxa, który zrobi wszystko by uratować Wielkanoc.

Do Kina Gwiazda trafi również film „Wszystko albo nic’, gdzie dwóch przystojnych mężczyzn walczy o serce pięknej dziewczyny.

„Chata” opowiada jak  jeden list zmienia życie mężczyzny pogrążonego w żałobie po śmierci córki.

Natomiast w Kinie Konesera zaprezentowany zostanie dramat historyczny „Milczenie” w reżyserii wybitnego Martina Scorsese opowiadający o ogarniętej prześladowaniami i przemocą Japonii oraz dwóch jezuickich księżach, którzy chcą głosić Słowo Boże.

Sprawdźcie REPERTUAR