Wiele dzieci nie ma zapewnionych odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju i wzrastania w świecie wartości we własnych rodzinach. Inne mają odpowiednie warunki, lecz ich zdrowie pozostawia wiele do życzenia i przez to mają trudniejszy start. Wiele instytucji i ludzi o wielkich sercach wspiera dzieci i rodziców w ich wysiłkach. Pragniemy im pomóc, by ich potrzeby, marzenia, talenty mogły się rozwijać i być realizowane.   Jako Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” chcemy wspólnie z włodarzami powiatu i miasta zaproponować pozytywne wzorce, uczyć i otaczać opieką tych, którzy mają gorszy start.

 

Projekt skierowany jest do dzieci z Powiatu Kętrzyńskiego i polega na organizacji przedsięwzięcia artystycznego w przestrzeni miejskiej, połączonego ze wsparciem rzeczowym przed rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 polegającym na wręczeniu dzieciom wyprawki szkolno – artystycznej dedykowanej danemu dziecku. Odbiorcami bezpośrednimi projektu są dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kętrzynie oraz Powiatowego Domu Dziecka w Kętrzynie. Spotkanie zakończy się uroczystym wręczeniem wyprawki, koncertem, blokiem profilaktycznym oraz nadaniem tytułu „Przyjaciela dziecka” pięciu osobom pochodzącym z Kętrzyna.

Projekt wsparli: Fundacja Hand of Hope, Powiat Kętrzyński, Urząd Miasta, Kętrzyńskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie „Konik Mazurski”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Dzieci i Dorosłych oraz Ich Rodzin, Zbigniew Olenkowicz, Hotel Wanda, Nasze Miasto Kętrzyn PL, Logos – artykuły szkolne.

To dla nas znak, że dobre relacje między ludźmi w konkretny sposób przekładają się na cenne inicjatywy lokalne.