Zaśpiewają o najważniejszym wydarzeniu na świecie!

Powoli wchodzimy w świąteczny czas. I zdawałoby się, że Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 6 grudnia o godz. 18. w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury doskonale wpisze się w ten klimat. Nic bardziej mylnego. To będzie więcej niż koncert i więcej niż święta.

– To nie będzie zwykły koncert z losowo dobranym repertuarem, ani też zbiorem tradycyjnych kolęd. To będzie kompletna historia przedstawiająca jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie – zdradza Łukasz Bałdyga jeden z muzyków.
To właśnie w Mikołajkowy wieczór w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury duet Anna Kacprzak z Nidzicy i Łukasz Bałdyga z Kętrzyna wprowadzą słuchaczy w historię, która wydarzyła się ponad 2 tysiące lat temu. W kameralnym gronie przy herbacie, kawie i cieście muzycy zaserwują również dania duchowe.
– Koncert bożonarodzeniowy jest zorganizowany po to, aby na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o swoim życiu. Zastanowić się nad tym w jakim miejscu się znajdujemy i co chcemy zrobić. Przyniesiemy wam też dobrą nowinę. Będzie to wspaniały, inspirujący i pozytywny czas – podkreśla Anna Kacprzak, wokalistka.
Dla osób głodnych takich wrażeń w dniu koncertu, 6 grudnia (piątek) w kasie Kina „Gwiazda” od godz. 14. będą do odebrania wejściówki na to niezwykłe wydarzenie. Koncert Bożonarodzeniowy patronatem objęli: Tygodnik Kętrzyński, Gazeta w Kętrzynie oraz Telewizja KTK. Organizatorem imprezy jest Kętrzyńskie Centrum Kultury, Dom Mediów oraz Boskie Dziewczyny.
– Boskie Dziewczyny to cykliczne spotkania dla kobiet, które mają podobny charakter do grudniowego wydarzenia. Rozmawiamy tam na różne tematy i spędzamy miły czas. Zatem jeśli będziecie miały niedosyt zapraszam 18 stycznia o godz. 17 do sali w Zborze Zielonoświątkowym przy ul. Powstańców Warszawy 33 – zachęca Agnieszka Bałdyga, organizatorka koncertu.
Ewa Brzostek