Recital Marcina Januszkiewicza

W jego wykonaniu „A ja wolę moją mamę”, czy „Kołysanka dla okruszka” nabierają zupełnie nowego wyrazu. Marcin Januszkiewicz – aktor, wokalista, kompozytor i autor tekstów, swoją debiutancką płytę poświęcił Agnieszce Osieckiej. Twórczość poetki była mu bliska od zawsze i to właśnie jej utworami wygrał ważne krajowe festiwale, jak choćby Przegląd Piosenki Aktorskiej w 2017 roku.

Koncertowa płyta „Osiecka po męsku” wypełniona jest odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów: „Deszcze niespokojne”, „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”, „Nim wstanie dzień”,  i piosenek mało znanych: „Części zamienne”, „Cyrk nocą”, „Na kulawej naszej barce”, „Od nocy do nocy”, „Diabły w deszczu”.

Januszkiewicz jest aktorem, więc rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”. Nie ulega jednak terrorowi interpretacji, bo wie, że czasem tekst piosenki służy do zabawy; jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina „nieśmiertelne” frazy, używa głosu jak instrumentu, korzystając z dyskretnego, elektronicznego akompaniamentu kolegów z zespołu.
Recenzje i wywiady

KONCERT „OSIECKA PO MĘSKU”
05.12.2019 / CZWARTEK / godz. 18.00
KINO GWIAZDA
BILETY W CENIE 35 ZŁ do nabycia w kasie kina, codziennie w godz.14.00-21.00