Kętrzyńskie Centrum Kultury przygotowało wyjątkową ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży . Na początek lipca tj.08-12.07.2019 r. proponujemy zajęcia malarskie, które poprowadzi Pani Wioletta Jaskólska prof. malarstwa na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim.
Uczestnicy zajęć uwarunkowani manualnie ,poznają autorytet w dziedzinie sztuki i możliwości jakie daje edukacja artystyczna.
Warsztaty plastyczne w Kętrzynie pozwolą rozwinąć obserwację i spojrzenie na otaczająca nas rzeczywistość. Zajęcia będą polegały na malowaniu fragmentu ustalonego wcześniej pleneru Kętrzyńskiego. Obrazy powstaną przy użyciu farb akrylowych na płótnie lub kartonie. Utrwalimy wybrane fragmenty pejzażu miejskiego, polegając na możliwościach naszego widzenia i umiejętności mieszania kolorów. Warsztaty artystyczne wyzwolą kreatywność, a także pomogą uczestnikom otworzyć się na relacje z kontaktach personalnych jak i w odniesieniu do ich rozwoju osobistego. Sytuacja pracy w dziecinie malarstwa pomoże uczestnikom w zrozumieniu istoty rozwoju, a także odnajdywaniu talentów i pasji.
W drugim tygodniu lipca odbędą się warsztaty taneczne i plastyczne.Osoby interesujące się rzeźbą i ceramiką stworzą portret płaskorzeźby w glinie ceramicznej.Poznają podstawy i kolejne etapy tworzenia , na podstawie zdjęć i modeli. Po zakończeniu prace zostaną wypalone ,a następnie „poszkliwione” tworząc tym samym gotowy element dekoracyjny.

Osoby chcące poznać tajniki tańca współczesnego breakdance zapraszamy na warsztaty ze znakomitym instruktorem tańca Piotrem Frąckiewiczem w dniach od 15 do 19 lipca w godzinach 10:00-11:00 – Warsztaty dla osób początkujących.
Miejsce. Aula Sp nr 1 (II piętro).

W dniach 8-12 lipca ,warsztaty pt:wokół malarstwa z gościem prof. Wiolettą Jaskólską.

W dniach 15-18-lipca warsztaty ceramiczne „ceraMIMIKA”(portrety).
2 godziny dziennie ,KCK, II piętro w godz : 11- 13 młodzież i dzieci
(w przypadku większej liczby osób przewidujemy podział na grupy wiekowe i godziny )

23-lipiec od godz 15:00 ,warsztaty kolodionowe(fotograficzne) dla młodzieży z Katarzyną Bojko .Uczestnicy poznają alternatywną technikę fotograficzną tj.mokry kolodion (fotografia tworzona na szklanych płytkach0

Dla miłośników muzyki zarezerwowaliśmy sierpień!
Będą to zajęcia gry na perkusji,pianinie i gitarze,a także lekcje wokalu z Sebastianem Bednarczykiem:
w dniach 5 -9 sierpień ; godz.11.00-12.00 grupa wiekowa 8-10 lat
w godz.12.00 -13.00 grupa wiekowa 10-15 lat
w dniach 12-16 sierpień w godz.11.00-12.00 grupa wiekowa 8-10 lat
w godz.12.00-13.00 grupa wiekowa 10-15 lat.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej wakacyjnej ofert, wszystkie zajęcia prowadzone przez instruktorów w Kętrzyńskim Centrum Kultury są bezpłatne.