Marta Gałuszewska, zwyciężczyni 8. edycji The Voice of Poland, 25 sierpnia o godz. 20:00 wystąpi w kętrzyńskim Amfiteatrze.
Pochodzi z Elbląga. Do 13 roku życia myślała, że będzie pływać, dopóki nie okazało się, że jednak woli śpiewać. Jak widać marzenia się spełniają. Muzyka towarzyszyła jej chyba od zawsze. Tata, oprócz odtwarzania płyt, grał na gitarze i śpiewał, a Marta chłonęła. Bardziej profesjonalne podejście do tematu zaczęło się od dołączenia do grupy wokalnej w Młodzieżowym Domu Kultury, co przerodziło się w solowe występy, kiedy tylko wyprowadziła się do Gdańska na studia (amerykanistyka). Przez 3 lata grała na ulicach i w klubach Trójmiasta, Poznania i Wrocławia, aż do czasu zgłoszenia się do 8. edycji The Voice of Poland. To nie był jej pierwszy program, wcześniej brała udział w Bitwie na Głosy oraz Must be the Music, jednak to the Voice okazał się być tym zwycięskim. Nie była to prosta droga, ale sama mówi, że zrobiłaby to jeszcze raz, szczególnie w drużynie u Michała Szpaka.
Inspiruje ją światowa scena muzyczna. Coldplay, Ellie Goulding, Halsey, John Mayer, Demi Lovato, Tove Lo, Ed Sheeran, GEazy. Lista jest długa. Oczywiście szanuje też polskich artystów, a najbardziej Kasię Nosowską i Grzegorza Ciechowskiego, którzy są dla niej prawdziwymi idolami. Występów Hey, na których była, nawet nie umie policzyć. Zresztą twierdzi, że jest uzależniona od koncertów. Lubi eksperymenty z kolorami, szczególnie włosów. W czerwcu całkiem przypadkiem zamieniła blond na róż i tak jej zostało.
Aktualnie pod okiem Universal Music Polska pracuje nad rozprzestrzenieniem różu (poprzez muzykę) w Polsce, a może i poza jej granicami. Jej muzyczna podróż dopiero się zaczyna, ale jesteśmy pewni, że niebawem będziemy mogli ją zobaczyć na wielu koncertach w całym kraju.
W dniu finału 8. edycji The Voice of Poland miała miejsce premiera debiutanckiego singla Marty Nie mów mi nie. 9 stycznia miał swoją premierę teledysk do tego utworu. Teledysk do premierowej piosenki ma ponad 16 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.