Wiadomości

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych rehabilitacyjnych

Od 8 marca br. w Informacji Turystycznej działa Wypożyczalnia Rowerów Trójkołowych Rehabilitacyjnych.

Rowery rehabilitacyjne mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Dysponujemy trzema rozmiarami rowerów: dziecięcego oraz dla osób dorosłych. Rowery posiadają pojemny koszyk, w którym zmieszczą się zakupy. Są bardzo stabilne, dzięki swojej masie oraz dwóm kołom z tyłu. Obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku, a rower ma bardzo mały promień skrętu. Rowery dostosowane są do użytku wyłącznie na ścieżkach rowerowych.

Zapraszamy do zapoznania się Regulaminem wypożyczalni oraz Potwierdzeniem wypożyczenia roweru.

Download (DOCX, 16KB)

 

 

UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM 06.01.2019 godz. 12.00-15.00

INFORMACJA O UTRUDNIENIU W RUCHU DROGOWYM W ZWIĄZKU Z ORGANIZACJĄ IMPREZY „ORSZAK TRZECH KRÓLI” W KĘTRZYNIE 6 STYCZNIA 2019 r.

W dniu 6 stycznia 2019 r. roku od godziny 12.00 do godziny 15.00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w obrębie Placu M. J. Piłsudskiego i odcinka ul. Sikorskiego w Kętrzynie

  • zamknięta dla ruchu będzie ulica Gen. Wł. Sikorskiego na odcinku   skrzyżowania z ulicą M. Kajki do ronda im Jana Pawła II.

zostanie wytyczony objazd:

  • w kierunku       BARTOSZYCE ►GIŻYCKO: ulicą Sikorskiego►Mielczarskiego

► Daszyńskiego ►Mickiewicza

  • w kierunku       GIŻYCKO► BARTOSZYCE: ulicą Mickiewicza   ► Daszyńskiego

►     Sikorskiego

– droga W 592 GIŻYCKO ►BARTOSZYCE objazd w kierunku WĘGORZEWA do BARTOSZYC, RESZLA ulicą   Szpitalną, M.C. Skłodowskiej, Wojska Polskiego , Sikorskiego.

Wprowadzony będzie zakaz ruchu w ulice:

Sikorskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Mielczarskiego

Sikorskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Kajki.

Ponadto informujemy o wprowadzeniu i utrzymaniu na czas trwania imprezy tymczasowej organizacji ruchu w celu przemarszu osób ulicami: Daszyńskiego od Placu Armii Krajowej
w stronę ulicy Mielczarskiego i Sikorskiego na Plac M.J. Piłsudskiego w Kętrzynie.

Organizator imprezy przeprasza użytkowników za utrudnienia w ruchu drogowym.

“Kętrzyn za pół ceny!” 5-7 października 2018

Już 5-7 października 2018 r. rusza V edycja akcji “POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ-WEEKEND ZA PÓŁ CENY”! Przedsięwzięcie, którego ideą jest przekonanie Polaków do korzystania z krajowej oferty usług turystycznych. Dołącz i Ty i uświadom Polakom, że warto odwiedzić KĘTRZYN!
czytaj dalej…

Rozkoduj Kętrzyńskiego patrona naszego – Autorytet

Gmach Towarzystwa Naukowego Krakowskiego, II 1860

“Pracą bibliotekarza, historyka, edytora źródeł, wydawcy, poety i działacza polskiego Wojciech Kętrzyński zaskarbił sobie uznanie nie tylko środowiska lwowskiego, ale całej rozbiorowej Rzeczypospolitej. czytaj dalej…

Rozkoduj Kętrzyńskiego patrona naszego- Rodzina

Medalion z dawnego nagrobka Wojciecha Kętrzyńskiego we Lwowie, przekazany wrocławskiemu Ossolineum przez władze Kętrzyna.

“Przepracowawszy prawie dwa lata we Lwowie, gdy został kustoszem, 24 sierpnia 1875 roku w Kościerzynie poślubił Wincentynę Klińską. czytaj dalej…

Informacja Turystyczna w Kętrzynie jest MPR – Miejscem Przyjaznym Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów “przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl