Wiadomości

ZafixLEMuj się! Kreatywny konkurs

ZafixLEMuj się! Kreatywny konkurs

 

Czas na Lema! Mamy dla Was kreatywny konkurs inspirowany prozą Stanisława Lema „Bajki robotów”.
👉 przeczytaj załączone fragmenty powieści
👉 stwórz robota inspirowanego utworem
👉 najpóźniej do 29.10.2021 dostarcz go do Galeria RastArt
👉 szczegóły znajdziesz w regulaminie
UMIŃSKA ADRIANA wystawa w Galerii RASTART

UMIŃSKA ADRIANA wystawa w Galerii RASTART

Adriana Umińska ur. w 1980 r. w Kętrzynie. Studia na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Dyplom ukończony z wyróżnieniem w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Wiesława Bieńkuńskiego w 2007 roku.

2003, 2005, 2009, 2010

wystawy indywidualne: Galeria Equus w Kętrzynie, Galeria Mix w KCK w Kętrzynie, Galeria Sowa w siedzibie ZPAP w Olsztynie

2005, 2010

międzynarodowe wystawy poplenerowe: Galeria Equus w Kętrzynie

2005

międzynarodowa wystawa poplenerowa: Galeria Grafik Design Schule w Anklam (Niemcy)

2010 – 2014

członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Olsztyńskiego

2011

wystawa zbiorowa Związku Polskich Artystów Plastyków „Projekt 100+”, CKiT w Mrągowie

2011

wystawa zbiorowa Twórców Warmii i Mazur: Lwowskie Muzeum Narodowe im. A. Sze-ptyckiego, Lwów (Ukraina), CEiK w Olsztynie

2009, 2015

pokonkursowe wystawy zbiorowe: IV i IX Biennale Plastyki o Medal Prezydenta Olsztyna w Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olsztynie

2019

pokonkursowa wystawa zbiorowa „Moje Zakopane” w II Ogólnopolskim Konkursie Malarskim w Miejskiej Galerii Sztuki w Za-kopanym. Wyróżnienie – umieszczenie obrazu „Morskie Oko” w kalendarzu na 2020 rok, wydanego przez Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.

Wystawa czynna do 31.10.2021

NIKIFOR I PRYMITYWIŚCI z kolekcji Dariusza Matyjasa

NIKIFOR I PRYMITYWIŚCI z kolekcji Dariusza Matyjasa

Galeria RastArt wystawi prace najbardziej rozpoznawalnego przedstawiciela kierunku Nikifora Krynickiego oraz 80 prac artystów nieprofesjonalnych. To Oscar de Mejo, Jack Savitsky -USA, Jovan Obican- Chorwacja, Henri Rousseau, Gerard Lapagesse-Francja, Vincent Haddelsey-Anglia, Nikifor, Henryk Żarski, Grzegorz Dębowski, Przemysław Kiebzak, Stanislaw Poskrobko -Polska, Hans Belin- Szwecja, Ilhami Sezen -Niemcy. Prezentowane będą obrazy olejne, akwarele, pastele, rysunki, akwaforty, litografie oraz serigrafie.

PRYMITYWIŚCI

Prymitywizm inaczej zwany sztuką naiwną wywodzi się często z kultury ludowej. To obrazy tworzone przede wszystkim przez amatorów, samouków, a także osoby niepełnosprawne umysłowo lub z problemami natury psychicznej. Taki rodzaj sztuki pojawił się pod koniec XIX wieku we Francji. Zyskał on popularność ponieważ sztuka ta była prosta i intuicyjna, pełna kolorów i dbałości o szczegóły, czasem dziecięcego spojrzenia. Sztuka naiwna to sztuka wypływająca z wnętrza artysty, który nie wymyśla tematów, ale maluje to, co go otacza. Do głównych tematów obrazów prymitywizmu zalicza się magiczny i fantastyczny świat, w którym znajdują się pewne symbole i detale. To co charakteryzuje tą sztukę to niepowtarzalność, indywidualność i wyjątkowość.

Wystawa czynna w dniach 25.06.2021-31.08.2021

 

KTO JEST ZŁODZIEJEM? Tajemnica kętrzyńskiej piwnicy Hempla

KTO JEST ZŁODZIEJEM? Tajemnica kętrzyńskiej piwnicy Hempla

Inspiracją do powstania gry jest tekst „Tajemnica kętrzyńskiej piwnicy Hempla” autorstwa Piotra Maszkowskiego. Oparty jest on na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w naszym mieście. Zarys całej historii zawarty jest w AKTACH SPRAWY. To tam dowiecie się tego, co wydarzyło się naprawdę i jakie zeznania składali świadkowie.

My jednak na potrzeby gry zmienimy bieg wydarzeń. Zasady są proste:

1. AKTA SPRAWY są poniżej, przedstawione zostały Wam od razu, żebyście mogli zapoznać się ze sprawą 

2. DOWODY są elementem naszej zabawy, zebrane przez ppor. Stankiewicza w czasie prowadzonego z Wami śledztwa. To one stanowią istotę naszej gry. Bądźcie czujni, to właśnie dowody doprowadzą was do rozwiązania zagadki. Pozwolą Wam odpowiedzieć na ostateczne pytanie: Kto jest złodziejem? Czekajcie na nie cierpliwie 🙂 Śledztwo rusza 1-ego maja. 

czytaj dalej…

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych rehabilitacyjnych

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych rehabilitacyjnych

Od 8 marca br. w Informacji Turystycznej działa Wypożyczalnia Rowerów Trójkołowych Rehabilitacyjnych.

Rowery rehabilitacyjne mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Dysponujemy trzema rozmiarami rowerów: dziecięcego oraz dla osób dorosłych. Rowery posiadają pojemny koszyk, w którym zmieszczą się zakupy. Są bardzo stabilne, dzięki swojej masie oraz dwóm kołom z tyłu. Obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku, a rower ma bardzo mały promień skrętu. Rowery dostosowane są do użytku wyłącznie na ścieżkach rowerowych.

Zapraszamy do zapoznania się Regulaminem wypożyczalni oraz Potwierdzeniem wypożyczenia roweru.

[gview file=”http://www.it.ketrzyn.pl/wp-content/uploads/2019/03/Regulamin-wypożyczenia-rowerów-dla-niepełnosprawnych-nowy-1.pdf” profile=”2″ height=”830px” width=”680px” save=”0″]

[gview file=”http://www.it.ketrzyn.pl/wp-content/uploads/2019/03/pokiwitowanie-do-wypozyczenia-roweru.pdf”  profile=”2″ height=”830px” width=”680px” save=”0″]

[gview file=”http://www.it.ketrzyn.pl/wp-content/uploads/2019/03/KLAUZULA-WYPOŻYCZALNIA-ROWERÓW.docx”]

 

 

Kętrzyn- tu zaczyna się Twoja podróż

Kętrzyn- tu zaczyna się Twoja podróż

[gview file=”http://www.it.ketrzyn.pl/wp-content/uploads/2018/07/Kętrzyn-tu-zaczyna-się-Twoja-podróż.compressed.pdf” profile=”2″ height=”830px” width=”680px” save=”0″]

24-31 maja. Odkryj Kętrzyn

24-31 maja. Odkryj Kętrzyn

[gview file=”http://www.it.ketrzyn.pl/wp-content/uploads/2018/05/odkryjkętrzynMAJ32018.pdf” profile=”2″ height=”830px” width=”680px” save=”0″]

Informacja Turystyczna w Kętrzynie jest MPR – Miejscem Przyjaznym Rowerzystom

Informacja Turystyczna w Kętrzynie jest MPR – Miejscem Przyjaznym Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

NAJPIĘKNIEJSZE DEKORACJE ŚWIĄTECZNE W KĘTRZYNIE. URZĄD MIASTA OGŁOSIŁ KONKURS Z NAGRODAMI

NAJPIĘKNIEJSZE DEKORACJE ŚWIĄTECZNE W KĘTRZYNIE. URZĄD MIASTA OGŁOSIŁ KONKURS Z NAGRODAMI

Do 22 stycznia można zgłaszać najpiękniej udekorowane obiekty Kętrzyna. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w trzech kategoriach: dekoracja okna lub balkonu; dekoracja domu lub ogrodu i dekoracja budynku użyteczności publicznej. Na zwycięzców czekają upominki.

Co roku miasto jest coraz piękniejsze, także w okresie Świąt Bożego Narodzenia. To nie tylko zasługa miasta, ale także mieszkańców, którzy dbają o swoje świąteczne dekoracje. Doceńmy to staranie i zgłaszajmy najpiękniejsze z nich.

Poniżej publikujemy druk zgłoszenia, jakie należy wypełnić. Ogłoszenie wyników w lutym br.

Regulamin konkursu na stronie miasta: http://miastoketrzyn.pl/

„Szlakami zabytków Polska – Węgry”

„Szlakami zabytków Polska – Węgry”

Zapraszamy do lektury publikacji „Szlakami zabytków Polska – Węgry” prezentującej wybrane trasy turystyczne, wiodące po zabytkach, zlokalizowanych w północno-wschodniej Polsce oraz na terenie Szabolcs-Szatmár-Bereg, najdalej wysuniętym na wschód komitacie Węgier, od północnego wschodu graniczącym z Ukrainą, zaś od południowego wschodu z Rumunią.

czytaj dalej…