Wiadomości

Grywalizacja na Szlaku Zamków Gotyckich

grywalizacja-na-szlaku-zamkow-gotyckich

Aplikacja mobilna Szlaki Zamków Gotyckich doczekała się potężnej aktualizacji, jest teraz grą turystyczną na szlakach kulturowych Pomorza oraz Warmii i Mazur, która jest już dostępna na smartfony i tablety z systemami Android i iOS.

czytaj dalej…

Kętrzyn rowerzystami stoi 🙂

Śmiało możemy stwierdzić, że Kętrzyn jest miejscem przyjaznym rowerzystom. Oprócz Rekomendacji Naszego Punktu IT na trasie Green Velo miasto w przeciągu roku stało się bogatsze o 29 stojaków rowerowych.

czytaj dalej…

Gorący weekend w Kętrzynie!

Najbliższy weekend zapowiada się ekscytująco. Bitwa czołgów w ramach Walkirii, pokazy filmów wojennych w kinie Gwiazda, koncert Piaska w amfiteatrze, wyjątkowe pokazy konne w Stadzie Ogierów oraz Jarmark Średniowieczny na św. Jakuba w kętrzyńskim zamku. Zaplanuj swój weekend tak, aby nie przegapić żadnej z tych atrakcji.
czytaj dalej…

Kętrzyn Dzieje Miasta

„KĘTRZYN DZIEJE MIASTA” próbą spłacenia długu pamięci wobec wcześniejszych pokoleń i skarbnicą wiedzy dla pokoleń obecnych i przyszłych.

czytaj dalej…

Co powinien wiedzieć każdy rowerzysta?

Podpowiadamy, jak dbać o bezpieczeństwo w trakcie podróży jednośladem i nie łamać przepisów, jakie jest niezbędne wyposażenie roweru. Wyjaśniamy, kiedy możemy jechać po chodniku i dlaczego w lesie trzeba czasem przestrzegać zasad kodeksu drogowego.

  czytaj dalej…

„Ketrzyn i okolice” w pigułce

A może odwiedzić Kętrzyn i spędzić tu urlop, kilka dni czy też weekend? W planowaniu pobytu w naszym mieście niezastąpiony jest przewodnik turystyczny „Kętrzyn i okolice”. czytaj dalej…