Już 19-20 maja 2018 roku na terenie Stada Ogierów w Kętrzynie odbędą się regionalne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody – Memoriał Andrzeja Różyckiego.

Zawody w Stadzie Ogierów to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie można podziwiać dania najlepszych zawodników z rejonu. Zawody są dedykowane zarówno doświadczonym jeźdźcom, jak również tym początkującym. Oprócz podziwiania sportowej rywalizacji, będzie można zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt na stoiskach z akcesoriami jeździeckimi, zwiedzić zabytkową, piękną stajnię oraz przylegający do niej infrastrukturę, a także obserwowanie piękna zwierząt w niej zamieszkałej.
Wydarzenie ma na celu propagowanie jeździectwa, sportu i kultury fizycznej, a towarzysząca mu atmosfera jest niepowtarzalna. W ramach rywalizacji odbędzie się 10 konkursów, o zróżnicowanym poziomie trudności. Podstawową zasadą będzie ukończenie parkuru bez błędów, w wyznaczonej normie czasu. W rywalizacji biorą udział jeźdźcy w różnym wieku, a wszystkich łączy wspólna pasja, jaką jest jeździectwo i miłość do koni. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne, kotyliony oraz puchary, ufundowane przez lokalnych sponsorów.
Majowe zawody to inauguracja sezonu jeździeckiego. W weekend po zawodach skokowych odbędzie się kurs powożenia zaprzęgami, natomiast w kolejnych miesiącach przewidywane są imprezy typu: Chempionat Koni Zimnokrwistych, pokazy konne, kursy doszkalające jeźdźców. Zwieńczenie sezonu będzie tradycyjny jeździecki Hubertus.