Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz Kętrzyńskie Centrum Kultury,serdecznie zapraszają Państwa na spektakl „Skąpiec” Moliera w reżyserii Konrada Szachnowskiego.
    Zadaniem komedii jest bawić! Mniej lub bardziej, ale zawsze bawić. Komizm utworu Moliera również bawi, ale prawda o ludzkich słabościach wypowiedziana w historii o Harpagonie i jego rodzinie potrafi przejąć do
głębi. Jedna z najbardziej znanych i grywanych komedii Moliera. Harpagon, tytułowy skąpiec, ma obsesję na punkcie pieniędzy. Pochłonięty myślami o swoim majątku nie liczy się z nikim, z niczym. Obsesja posiadania
dóbr materialnych zastępuje mu wartości, których najbardziej brakuje. Odsuwając się od najbliższych, bezwzględny dla swoich dłużników Skąpiec, w końcu przeżyje katharsis. Jak wtedy zmieni się jego postrzeganie świata, który wcześniej przysłonięty był wizją pieniędzy? Czy główny bohater upatrujący  sensu życia w pieniądzach poświęci  dla nich wszystko? Jaką „cenę” zapłaci za obsesję na punkcie majątku?
Przeżyj sztukę całym sobą, przyjdź na spektakl 1 sierpnia 2019 r. do kętrzyńskiego amfiteatru, godz. 19.00, wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!